Veliaj: Kosova të votojë për ne. Më dhimbset, Berisha dhe Luli nuk e shoqërojnë

Publikuar tek: politike, më 10:35 10-05-2015 Veliaj: Kosova të votojë për ne. Më dhimbset, Berisha dhe Luli nuk e shoqërojnë Erion Veliaj

Kandidati i së majtës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj duke e konsideruar si një njeri të respektuar, tha se Halim Kosova i jep të drejtë në gjërat që konstaton nga vizitat e tij në fshatra. Sipas Veliajt, në këto kushte, Kosovës nuk i ka mbetur gjë tjetër veçse të votojë për ta.

“ Doktori i respekuar Halim Kosova shkon nëpër fshatra dhe ka të drejtë kur thotë se nuk ka rrugë. Në tetë vite qeverisje, nuk bënë as rrugë.  Kosova na jep të drejtë. Tani le të votojë edhe për ne”, u shpreh Veliaj duke shtuar se Kosova nuk shoqërohet nga ish-kryeministri dhe nga kreu i PD. “Berisha e mbështet vetëm nga Facebook-u, kurse Luli  s’ka kohë se shkon në Hollandë’, tha kandidati i mjatë dhe shprehu se Kosova i dhimbsej për këtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092580318450928
array(1) { ["section"]=> string(82) "veliaj-kosova-te-votoje-per-ne-me-dhimbset-berisha-dhe-luli-nuk-e-shoqerojne-10786" }