Veliaj kundër rritjes së çmimit të biletave: Nuk është negociatë me terrorista, 70 lekë nuk bëhet

Publikuar tek: politike, më 16:31 22-12-2015 Veliaj kundër rritjes së çmimit të biletave: Nuk është negociatë me terrorista, 70 lekë nuk bëhet

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka dalë hapur kundër kërkesës së shoqatës së autobusave për rritjen e çmimit të biletave deri në 70 lekë.

Veliaj është shprehur se e njeh realitetin në urbanët e qytetit dhe se kërkesat për rritjen e çmimit të biletave është absurd dhe jo rracional.

“Unë iki vetë me autobus dhe nuk e njoh situatën me shpresa por nga realiteti. Nuk mendoj se është normale të kërkosh rritjen e biletës në 70 lekë pasi është më shumë se dyfishi i çmimit aktual. I kuptoj ankesat dhe të gjitha problemet që ata kanë pasur me kryebashkiakun e kaluar. Por, kërkesat e tyre janë absurde dhe jo rracionale dhe ta harrojnë sa të jem unë kryebashkiak se bileta do të bëhet 70 lekë. Nuk është kërcënim por besoj gjithashtu se kjo situatë nuk zgjidhet me ultimatume. Kjo është njësoj si të ngecioshë me terrorista, o kaq o rashë e vdiqa. Nuk është kulturë civilizuese kjo”, tha Veliaj.  

Lidhur me gjobën e vendosur ndaj Partisë Demokratike, Veliaj ka theksuar se tashmë ka nisur numërimi i kamatës dhe për çdo ditë që kalon ajo rritet me nga 2%.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089960098266602
array(1) { ["section"]=> string(101) "veliaj-kunder-rritjes-se-cmimit-te-biletave-nuk-eshte-negociate-me-terrorista-70-leke-nuk-behet-28347" }