Veliaj mbjell pemë edhe në Itali, bashkëpunim Tiranë-Pescara

Publikuar tek: politike, më 20:41 05-12-2017 Veliaj mbjell pemë edhe në Itali, bashkëpunim Tiranë-Pescara

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka vizituar qytetin e Pescaras në Itali ku është takuar me presidentin e rajonit Luciano D’Alfonso.

Një pemë në shenjë miqësie dhe bashkëpunimi është mbjellë në Piazza Italia ndërsa vizita ka vijuar në ambientet e Bashkisë së qytetit ku u diskutua për bashkëpunimin në të ardhmen mes dy qyteteve.

Mediat italiane shkruajnë për punën transformuese të Veliajt në metropolin shqiptar, si dhe mbledhjen e ideve dhe zhvillimin e tyre në të mirë të Tiranës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013787031173706
array(1) { ["section"]=> string(66) "veliaj-mbjell-peme-edhe-ne-itali-bashkepunim-tirane-pescara-102077" }