Veliaj në krah të Thaçit: Lufta e UÇK-së ishte për liri, historia as ndryshohet, as harrohet

Publikuar tek: aktualitet, më 18:05 05-11-2020 Veliaj në krah të Thaçit: Lufta e UÇK-së ishte për liri, historia as ndryshohet, as harrohet Veliaj - Thaçi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka shprehur mbështetjen për Hashim Thaçin në betejën e tij ligjore në Hagë.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj thekson se Hashim Thaçi, ashtu si UÇK-ja, luftoi për lirinë dhe përparimin e Kosovës dhe se historia as mund të ndryshohet, por as mund të harrohet.

“Lufta për çlirimin e Kosovës ishte akti i drejtë i një populli që kërkonte liri nga masakrat dhe gjenocidi gjakatar i Millosheviçit. Hashim Thaçi, ashtu si UÇK-ja, luftoi për lirinë dhe përparimin e Kosovës! Historia as mund të ndryshohet, por as mund të harrohet”, shkruan Veliaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pandemia në sytë e një infermieri, shkrimi prekës: Gjithnjë e më shumë kolegë po infektohen
Aksidenti me vdekje në Shkodër, ky është 23-vjeçari që humbi jetën; po udhëtonte me Suzuki kur u përplas nga mjeti tip Benz (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.01010799407959
array(1) { ["section"]=> string(96) "veliaj-ne-krah-te-thacit-lufta-e-uck-se-ishte-per-liri-historia-as-ndryshohet-as-harrohet-226587" }