Veliaj: Nëse për biletën ka çmim më të ulët në Ballkan, unë jap dorëheqjen

Publikuar tek: politike, më 08:53 01-02-2016 Veliaj: Nëse për biletën ka çmim më të ulët në Ballkan, unë jap dorëheqjen

“Nëse për biletën ka çmim më të ulët të biletës së autobusit në Ballkan, unë jap dorëheqjen’’, ky ka qenë komenti i kryetarit të Bashkisë së Tiranës sot nga studio e ‘’’Koha për t’u zgjuar’’ të News24.

Në ditën e parë të rritjes së çmimit të biletës së urbanëve, nga 30 lekë në 40 lekë, Veliaj ka zgjedhur të përballet me opinionin publik, ndërsa sot janë lajmëruar edhe protesta nga qytetarët.

“Asnjë prej nesh nuk do të rritet çmimi, por kostoja e ndërprerjes së shërbimit është më e madhe. Se do thonë po ky kryetar bashkie pse na la pa autobus? Unë jam këtu të marr vendime të përgjegjshme. Jam gati të marr përsipër gjithë baltën, por në fund të ditës duhet të marr vendime të përgjegjshme. Unë zgjidhja dhe nuk e bëja indeksimin, por njerëzit do na thoshin pse na sorrollatët 2 muaj kur ishte e pashmangshme?...Unë s’jam i pamençur dhe i papërgjegjshëm’’, tha Veliaj.

Ai komentoi se edhe qytete të tjera në rajon e kanë më të lartë çmimin e biletës.

“Shkupi, Podgorica e kanë 50 cent, pra 70 lekë’’, shtoi Veliaj.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091850757598877
array(1) { ["section"]=> string(78) "veliaj-nese-per-bileten-ka-cmim-me-te-ulet-ne-ballkan-une-jap-doreheqjen-31436" }