Veliaj një ditë pas protestës: Vandalizëm i krahut të djathtë! Tirana nuk do t’i përkulet urrejtjes dhe dhunës

Publikuar tek: politike, më 10:16 14-05-2019 Veliaj një ditë pas protestës: Vandalizëm i krahut të djathtë! Tirana nuk do t’i përkulet urrejtjes dhe dhunës

Menjëherë pas protestës së djeshme, Tirana i është rikthyer normalitetit.

Rrugët janë pastruar gjatë natës ndërkohë punonjësit e ndërmarrjeve të Bashkisë së Tiranës po zëvendësojnë pllakat e hequra nga trotuarët. Përmes një postimi në tëitter, kryebashkiaku Erion Veliaj se pas valës së vandalizmit, Tirana është edhe më i fortë dhe progresiv. Teksa thekson se qyteti nuk i përkulet urrejtjes dhe dhunës, Veliaj nënvizon se Tirana respekton të gjithë ata që shërbejnë dhe jetojnë këtu.

“Tirana i kthehet normalitetit pas vandalizmave te opozites. Qyteti yne eshte shtepia e 140 kombesive te ndryshme dhe respektojme kedo qe sherben dhe jeton ketu, qofshin ata ambasadore apo azil kerkues. Tirana nuk i perkulet as urrejtjes, as dhunes!”, shkruan Veliaj.

D6gtpr7XkAACQD6.jpg

D6gtpr9WkAA3usk.jpg

D6gtpr8WAAE8a-G.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096781253814697
array(1) { ["section"]=> string(115) "veliaj-nje-dite-pas-protestes-vandalizem-i-krahut-te-djathte-tirana-nuk-do-t-i-perkulet-urrejtjes-dhe-dhunes-164249" }