Veliaj nuk tërhiqet: Gjobën e firmosa vetë, Basha me gjuhë rrugeçërish, ka degraduar

Publikuar tek: politike, më 19:03 10-12-2015 Veliaj nuk tërhiqet: Gjobën e firmosa vetë, Basha me gjuhë rrugeçërish, ka degraduar

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka reaguar pas komenteve të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim basha lidhur me gjobën prej 167 milionë lekë (të vjetra) që Bashkia i faturoi PD-së për dëmet e shkaktuara gjatë protestës.

Veliaj mori përsipër firmosjen e gjobës duke shtuar se gjuha e përdorur nga Lulzim Basha, i cili tha se në vend të gjobës, do t’i jepte Veliajt një kastravec, ëhshtë rrugaçërore.

“I dal për zot gjobës, e firmosa vetë.  Më dhimbset polici se qëlloi të ishte në detyrë, ai është djali i kreut të PD-së në Fushë-Krujë por nuk do ta heqim nga puna. Basha, kastravec hyri dhe kastravec doli nga Bashkia. Me gjuhë rrugaçërie dhe batuta ordinere. PD-ja ka për ta paguar si çeço vandalizmin”, ka thënë Veliaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094878673553467
array(1) { ["section"]=> string(87) "veliaj-nuk-terhiqet-gjoben-e-firmosa-vete-basha-me-gjuhe-rrugecerish-ka-degraduar-27455" }