Veliaj padit zëdhënësin, Çollaku i PD: Na paditni të gjithëve

Publikuar tek: politike, më 21:56 02-01-2018 Veliaj padit zëdhënësin, Çollaku i PD: Na paditni të gjithëve

Kryetari i grupit të këshilltarëve të djathtë në bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas padisë së Veliajt ndaj Akil Krajës.

Çollaku përsëriti deklaratën e Krajës dhe thotë që Veliaj të zgjerojë padinë ndaj opozitës.

Reagimi i plotë i Kreshnik Çollakut:

Deklaroj se :“Rritja me 40% e cmimit te ujit nuk do te permiresoje furnizimin me uje,por i sherben aferes korruptive per privatizimin e ujsjellsit te Tiranes.

Rritja me 40% te cmimit te ujit nga Bashkia Tirane eshte e pajustifikuar dhe te gjitha te dhenat tregojne se eshte nje rritje per nje afere te madhe korruptive,privatizimin e Ujsjellesit Tirane. “

(Per kete deklarate eshte paditur nga Bashkia Tirane nje nga keshilltaret demokrate.

Kete deklarate po e bej publikisht ne kete cast edhe une si keshilltar demokrat ne Bashkine Tirane.

Cdo keshilltar demokrat mbeshtet e deklaron te njejten gje. 
Ftoj paditesin e Bashkise Tirane ta zgjerojne Padine ndaj krejt grupit te Keshilltareve te Opozites ne Keshill. 
Endrra per qeverisje pa opozite eshte enderr e vdekur 27 vite me pare)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010276794433594
array(1) { ["section"]=> string(66) "veliaj-padit-zedhenesin-collaku-i-pd-na-paditni-te-gjitheve-105215" }