Veliaj për banorët e bregut: Që mos t’i marrë lumi, mos ndërtojnë buzë lumit

Publikuar tek: politike, më 08:10 25-08-2015 Veliaj për banorët e bregut: Që mos t’i marrë lumi, mos ndërtojnë buzë lumit Foto ilustruese te banesave prane bregut

I ftuar në emisionin e mëngjesit me Bashkim Hoxhën në News24, kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka gjetur një “zgjidhje “, praktike dhe logjike për banorët e bregut të lumit.

“Që mos t’i marri lumi, mos ndërtojnë buzë lumit... Edhe njëherë siç është ajo shprehja... Të merr lumi po ndërtove buzë lumit”, tha kreu i bashkisë Tiranë, i zgjuar më herët këtë mengjes.

Veliaj shpalosi edhe njëherë planin e tij për një Tiranë të pastër, të udhëhequr nga rregulli e puna.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010434865951538
array(1) { ["section"]=> string(80) "veliaj-per-banoret-e-bregut-qe-mos-t-i-marre-lumi-mos-ndertojne-buze-lumit-19092" }