Veliaj premton moratorium ndërtimesh: Të shpëtojmë gjelbërimin

Publikuar tek: politike, më 18:34 03-05-2015 Veliaj premton moratorium ndërtimesh: Të shpëtojmë gjelbërimin

Gjatë një dëgjese me çiftet e reja te parku “Rinia”, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj tha se Bashkia e drejtuar nga Lulzim Basha, në 4 vjet nuk ka bërë asnjë investim në kopshte dhe parqe.

Veliaj tha se ndërtimet nuk u ndalën për asnjë moment në këtë qytet, por kamionët me llaç e tulla kanë betonuar çdo hapësirë publike.

“Bashkia Tiranë ka bërë investime imagjinare. Premtuan hapësira të gjelbra por sot pallatet kanë arritur në buzë të liqenit. Parku Rinia është në të njëjtën gjëndje që e la Rama, sepse Bashkia ka dhënë zero lekë për parqet dhe çerdhet”, u shpreh Veliaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098209381103516
array(1) { ["section"]=> string(67) "veliaj-premton-moratorium-ndertimesh-te-shpetojme-gjelberimin-10285" }