Veliaj publikon projektin e rrethrrotullimit te sheshi “Shqiponja”: Në finale do mbahen mend veprat, jo sherret e pengesat

Publikuar tek: politike, më 14:25 14-11-2019 Veliaj publikon projektin e rrethrrotullimit te sheshi “Shqiponja”: Në finale do mbahen mend veprat, jo sherret e pengesat Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj

Rifillimi i punës për ndërtimin e projektit të Unazës së Madhe, i ka hapur rrugën edhe zgjidhjes së një prej nyjeve më problematike për qarkullimin e automjeteve sikurse është rrethrrotullimi te sheshi “Shqiponja”.

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka postuar në Facebook, projektin  se si do të transformohet sheshi “Shqiponja”, duke zgjidhur njëherë e mirë çështjen e qarkullimit të automjeteve për të gjithë automjetet që vijnë nga jugu dhe veriu.

“Veç puna, jo fjalët, e nxjerrin Tiranën në dritë! Në finale do mbahen mend veprat, jo sherret e pengesat! Teksa përmbyllet shekulli i parë i Tiranës kryeqytet, bashkë me Qeverinë nisim një shekull të ri modernizimi e infrastrukture për 100 vitet e ardhshme! #Tirana100 #UnazaeRe”, shkruan Veliaj krahas videos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020631074905396
array(1) { ["section"]=> string(125) "veliaj-publikon-projektin-e-rrethrrotullimit-te-sheshi-shqiponja-ne-finale-do-mbahen-mend-veprat-jo-sherret-e-pengesat-185880" }