Veliaj-qytetarëve:T’i bëjmë një gol dhe ta çojmë në shtëpi Bashën më 21 qershor

Publikuar tek: politike, më 11:14 21-05-2015 Veliaj-qytetarëve:T’i bëjmë një gol dhe ta çojmë në shtëpi Bashën më 21 qershor

“Kur na gënjyen një herë, faji ynë, por kur na gënjejnë dy herë s’kemi shans tjetër”, kjo është shprehja që kandidati për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ka pëerdorur  gjatë bashkëbisedimit me banorët e njësisë 7 në Tiranë.

“Në këtë rrugë jetojnë edhe të majtë, edhe të djathtë. Dy zgjidhje kemi: ose u japim edhe një shans të na gënjejnë ata që na gënjyen për 4 vjet, ose ndërrojmë dhe provojmë dikë që e ka treguar me punë se ç‘di të bëjë”, tha Veliaj gjatë takimeve të tij me banorët e zonës.

Veliaj kërkoi mbështetjen e qytetrëve për të shënuar gol në portën e Bashës.

“Dy herët e para paska bërë Luli gol, edhe kur mori votat për deputet, edhe për kryetar bashkie. Në datën 21 qershor kemi ndeshjen e kthimit. T’i bëjmë një gol dhe ta çojmë në shtëpi”, tha Veliaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-presidenti Moisiu kritik për "Kumanovën": Shkupi jo transparent, BE e ngurtë
Rroshi: Kavajës i duhet një drejtues që e çon zërin në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.009084939956665
array(1) { ["section"]=> string(85) "veliaj-qytetareve-t-i-bejme-nje-gol-dhe-ta-cojme-ne-shtepi-bashen-me-21-qershor-11642" }