Veliaj reagon për tërmetin që goditi Turqinë dhe Greqinë: Qendroni të fortë! Lutjet tona janë për ju miq

Publikuar tek: aktualitet, më 15:16 30-10-2020 Veliaj reagon për tërmetin që goditi Turqinë dhe Greqinë: Qendroni të fortë! Lutjet tona janë për ju miq Pamje nga Turqia

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ka reaguar në rrjetin social Twitter në lidhje me tërmetin që goditi Turqinë dhe Greqinë ditën e sotme.

Veliaj shprehet se “Lutjet e shqiptarëve shkojnë për të gjithë miqtë tanë në Izmir dhe Samos”.

Veliaj thotë se Tirana e njeh shumë mirë goditjen e një tërmeti vdekjeprurës, ndaj i bën thirrje fqinjëve që të qendrojnë të fortë.

Kryetari Bashkisë së Tiranës është personi i dytë që reagon nga politika shqiptare pas presidentit Ilir Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta reagon për tërmetin 6.6 ballë në Izmir: Gjithë populli shqiptar është pranë popujve miq të Turqisë dhe Greqisë
Politikanët shqiptarë solidarizohen me Turqinë dhe Greqinë, reagojnë të trishtuar pas goditjes nga tërmeti shkatërrues (DEKLARATAT) »
Article Logic
Execution time: 0.01227879524231
array(1) { ["section"]=> string(109) "veliaj-reagon-per-termetin-qe-goditi-turqine-dhe-greqine-qendroni-te-forte-lutjet-tona-jane-per-ju-miq-225796" }