Veliaj: S’është ambicia ime të bëhem Kryeministër

Publikuar tek: politike, më 22:48 24-06-2019 Veliaj: S’është ambicia ime të bëhem Kryeministër

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shprehet se në ambicien e tij politike nuk do që të bëhet kryeministër.

I pyetur nga gazetari Denis Dyrnjaja në Open nëse në planet e tij është edhe posti i kryeministrit nisur dhe nga deklaratat e fundit të socialistit Ervin Bushati.

'Nuk është fare, ambicia ime politike të merrem me një ngarkesë të tillë politike. Nëse do merrem me punet e qytetit nuk mund të merrem dhe me atë. Po ta keni vënë re unë nuk mungoj kurrë në mbledhjet e bashkisë, jam i fokusuar aty, pra', tha Veliaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068960189819336
array(1) { ["section"]=> string(55) "veliaj-s-eshte-ambicia-ime-te-behem-kryeminister-169613" }