Veliaj shtrëngon duart me Tahirin, ja fokusi i bashkëpunimit mes tyre

Publikuar tek: politike, më 15:48 03-06-2015 Veliaj shtrëngon duart me Tahirin, ja fokusi i bashkëpunimit mes tyre Erion Veliaj shtrëngon duart me ministrin Tahiri

Kandidati i ASHE Erion Veliaj, së fundmi ka marrë dukshëm edhe mbështetjen e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në këtë prag zgjedhjesh  lokale. Veliaj në këtë foto shtrëndon duart me Tahirin dhe tregon për bashkëpunimet mes tyre që do të kenë  në fokus, menaxhimin e trafikut.

“Ne do të bashkëpunojmë me Ministrinë e Brendshme dhe Policinë e Shtetit për zhvillimin e mëtejshëm të qendrës së menaxhimit të trafikut, që të rrisim analizimin e trafikut, monitorimin dhe koordinimin në mënyrë dinamike të gjithë semaforëve të Tiranës dhe devijimin e trafikut drejt akseve me më pak lëvizje”, thotë Veliaj.

Kujtojmë se Tahiri tanimë ka zbritur edhe në terren për t’i dhënë mbështetjen e duhur Veliajt në takimet me banorët e zonave në kryeqytet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069050788879395
array(1) { ["section"]=> string(74) "veliaj-shtrengon-duart-me-tahirin-ja-fokusi-i-bashkepunimit-mes-tyre-12599" }