Veliaj: Teatri do shembet, sapo të jepet leja për teatrin e ri

Publikuar tek: politike, më 00:38 18-02-2020 Veliaj: Teatri do shembet, sapo të jepet leja për teatrin e ri Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shprehet se Teatri Kombëtar do të shembet.

Duke folur në “Real Story”, Veliaj ka thënë se sapo të jepet leja për ndërtimin e Teatrit të ri, godina ekzistuese do të shembet.

“Teatri do te shembet pasi ne te kemi dhene lejen per ndertimin e teatrit te ri. Une jam mesuar me kete histori. Ky qytet ka ecur perpara kur ata qe kane drejtuar, kane pasur guxim per vendime te rendesishme”, është shprehur mbrëmjen e sotme Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës.

Kutjojmë se, prej dy vitesh aktorë dhe aktivistë të shumtë qëndrojnë në sheshin e Teatrit Kombëtar dhe nuk pranojnë shembjen e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088679790496826
array(1) { ["section"]=> string(67) "veliaj-teatri-do-shembet-sapo-te-jepet-leja-per-teatrin-e-ri-195572" }