Veliaj: Tirana humbi një nga qytetarët e saj më të mirë, një artist brilant shumëdimensional

Publikuar tek: aktualitet, më 18:45 07-05-2020 Veliaj: Tirana humbi një nga qytetarët e saj më të mirë, një artist brilant shumëdimensional Maks Velo

Ndarja nga jeta e Mask Velos, është shoqëruar me reagime të shumta nga aktorë politikë e socialë në vendin tonë. Pas kryeministrit dhe presidentit, ka reaguar edhe kryebashkiaku i Tiranës.

Erion Veliaj thotë se me ndarjen nga jeta të Maks Velos, Tirana humbi qytetarët e saj më të mirë, një artist brilant, që na la si pajë vepra ikonike.

"Maks Velo ishte nga ato mendje të bukura, që i dha kaq shumë arkitekturës e artit shqiptar, pikturës e letërsisë. Tirana humbi një nga qytetarët e saj më të mirë, një artist brilant, që na la si pajë vepra ikonike. Faleminderit Maks! Ngushëllime nga zemra familjes!" thotë Veliaj.

Lexo edhe: Pandemia e Covid-19, Bashkia e Tiranës do të organizojë ceremoninë mortore të Maks Velos

Lexo edhe: Ndahet nga jeta arkitekti dhe piktori i mirënjohur Maks Velo

Lexo edhe: 'Çfarë trishtimi!', kryeministri Rama reagon për ndarjen nga jeta të artistit Maks Velo

Lexo edhe: Ndërroi jetë sot, Meta për Maks Velon: Figurë novatore e artit shqiptar, zëri i tij kritik do t'i mungojë mbrojtjes së interesit publik

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097651481628418
array(1) { ["section"]=> string(97) "veliaj-tirana-humbi-nje-nga-qytetaret-e-saj-me-te-mire-nje-artist-brilant-shumedimensional-205555" }