Veliera, “shpërthen” socialistja e parë kundër Dakos: Kjo është gjëja më e shëmtuar në të gjithë territorin shqiptar!

Publikuar tek: aktualitet, më 09:22 03-07-2017 Veliera, “shpërthen” socialistja e parë kundër Dakos: Kjo është gjëja më e shëmtuar në të gjithë territorin shqiptar!

Projekti “Veliera”, e cila “fundos” Torrën Veneciane në Durrës, ka ngjallur reagime të shumta nga shoqëria civile, gazetarë dhe politikanë.

Mirëpo, Joleza Koka, kryetare e FRESSH, ka reaguar për herë të parë ashpër ndaj projektit në fjalë si dhe kryebashkiakut Vangjush Dako.

“Kjo është gjëja më e shëmtuar në të gjithë territorin shqiptar. Jemi mësuar të shikojmë objekte të tmerrshme por ky nënkalim është i pakrahasueshëm”, shprehet Joleza Koka, teksa ka publikuar dhe një foto të nënkalimit pranë Torrës Veneciane në Durrës./Newsbomb.al/ 

jolll.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028749942779541
array(1) { ["section"]=> string(118) "veliera-shperthen-socialistja-e-pare-kunder-dakos-kjo-eshte-gjeja-me-e-shemtuar-ne-te-gjithe-territorin-shqiptar-84789" }