Vëllai i futbollistit të larguar nga kombëtarja, me fjalë si plumba për Shqipërinë

Publikuar tek: sport, më 16:32 02-06-2016 Vëllai i futbollistit të larguar nga kombëtarja, me fjalë si plumba për Shqipërinë

Vëllai i futbollistit Herolind Shala, i cili nuk u përfshi nga trajneri De Biasi në listën e futbollistëve që do të shkojnë në Francë, ka shpërthyer në një status në Facebook-un e tij.

Mirlind Shala është shprehur se ai dhe e gjithë familja e futbollistit janë zhgënjyer thellësisht nga moszgjedhja e vëllait duke thënë se jo vetëm që ata do të diskutojnë se për kë do të luajë tashmë Shala, por se nuk do të jetë më tifoz i kombëtares shqiptare.

Mirlindi shkon më tej duke thënë se tashmë shprehja “Kosova është Shqipëri” është po aq provokuese sa “Kosova është Serbi”.

13330525_10208785358807968_1440928920_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021301031112671
array(1) { ["section"]=> string(87) "vellai-i-futbollistit-te-larguar-nga-kombetarja-me-fjale-si-plumba-per-shqiperine-42251" }