Vëllai i komisar Nuhut, pjesë e bandës së Laert Haxhiut, Artan Hoxha: Këta janë oficerë, jo spurdhjakët tuaj

Publikuar tek: barometri, më 08:03 29-09-2018 Vëllai i komisar Nuhut, pjesë e bandës së Laert Haxhiut, Artan Hoxha: Këta janë oficerë, jo spurdhjakët tuaj

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar një shkrim në rrjetin social sipas të cilit vëllai i komisar Emiljano Nuhut, i cili tashmë ndodhet jashtë Shqipërisë për azil, është pjesë e bandës së Laert Haxhiut.

 

Ardit Nuhu, vëllai i ish-oficerit të policisë së Krujës, rezulton i dënuar për vepra të ndryshme penale ndërsa konsiderohet si pjesë e bandë së Laert Haxhiut, të shumëkërkuarit lushnjar të akuzuar si autor i masakrës së Lushnjes.

Por ndërkaq, për këtë postim Hoxha është përplasur edhe me komentuesit në facebook.

I revoltuar Hoxha thotë se oficerë policie janë Erzen Brecani dhe Osman Levanaku të cilët janë përballur gjithë jetën me krimin dhe jo “spurdhjakët” siç e cilëson ai Emiljano Nuhun i cili iku jashtë Shqipërisë dhe më pas dha dëshminë tronditëse.

REPLIKAT.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037304878234863
array(1) { ["section"]=> string(111) "vellai-i-komisar-nuhut-pjese-e-bandes-se-laert-haxhiut-artan-hoxha-keta-jane-oficere-jo-spurdhjaket-tuaj-135976" }