Vëllai i Messit përfundon në burg, ja për çfarë akuzohet

Publikuar tek: sport, më 19:32 17-08-2018 Vëllai i Messit përfundon në burg, ja për çfarë akuzohet Lionel Messi

Vëllai i futbollistit të njohur Lionel Messi, Matias është dënuar me 2 vite e gjysmë burg.

Sipas mediave lokale, Matias akuzohet për armëmbajtje pa leje, pasi në një aksident të pësuar me varkën e tij në 30 nëntor të vitit të kaluar, u gjet dhe një armë zjarri e padeklaruar.

Ndërsa, prokuroria pas hetimeve është shprehur se nuk është mundur të verifikohet nëse arma përdorej për qëllime kriminale, prandaj dënimi konvertohet në punë të detyruar në komunitet.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027752876281738
array(1) { ["section"]=> string(62) "vellai-i-messit-perfundon-ne-burg-ja-per-cfare-akuzohet-131429" }