“Vëllezërit”, grafiti më i bukur në rrugët e Tiranës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:01 16-12-2015 “Vëllezërit”, grafiti më i bukur në rrugët e Tiranës

Një grafiti i veçantë është shfaqur në murrin e një prej rrugëve të Tiranës, dhe ndoshta është një nga pikturat murale të artit urban më të bukura që kemi parë në kryeqytet. E ngjashme me stilin e artistit misterioz Banksy, piktura paraqet dy djem të vegjël duke ecur së bashku, të cilët përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën. Grafiti mban firmën “Franko”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096879005432129
array(1) { ["section"]=> string(55) "vellezerit-grafiti-me-i-bukur-ne-rruget-e-tiranes-27876" }