“Vëllezërit”, grafiti më i bukur në rrugët e Tiranës (Foto)

Publikuar tek: kulture-art, më 20:57 15-12-2015 “Vëllezërit”, grafiti më i bukur në rrugët e Tiranës (Foto)

Një grafiti i veçantë është shfaqur në murrin e një prej rrugëve të Tiranës, dhe ndoshta është një nga pikturat murale të artit urban më të bukura që kemi parë në kryeqytet.

E ngjashme me stilin e artistit misterioz Banksy, piktira paraqet dy djem të vegjël duke ecur së bashku, të cilët përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën. Grafiti mban firmën “Franko”.

d2d2d.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024796962738037
array(1) { ["section"]=> string(60) "vellezerit-grafiti-me-i-bukur-ne-rruget-e-tiranes-foto-27852" }