Vëllezërit Prendi arrestohen në Itali për vjedhje, u kapën me materiale ndërtimi

Publikuar tek: aktualitet, më 09:12 13-04-2015 Vëllezërit Prendi arrestohen në Itali për vjedhje, u kapën me materiale ndërtimi

Dy vëllezërit shqiptarë Alfred dhe Pavlin Prendi janë arrestuar nga policia italiane për vjedhje, pasi në furgonin me të cilin udhëtonin, iu janë gjetur materiale ndërtimi të tipit dekorativ. Ata u prangosën në Pozzolo Formigaro, rreth 90 km larg Torinos ku vëllezërir 27 dhe 30 vjeç mbanin në mjetin, I cili nuk ishte në emrin e tyre, mallin e vjedhur.

Vlera e mallit nuk ishte e madhe, rreth 500 deri në 600 euro, por ky veprim i ka çuar ata drejt humbjes së lirisë.

Vëllezërit nuk kanë patur asnjë precedent penal të mëparshëm. Policia italiane është duke hetuar më shumë mbi çështjen dhe nëse ky veprim i vëllezërve ka qenë i përsëritur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ikin dritat në mes të shfaqjes në TK, aktorët mbeten në errësirë, nisin improvizojnë nga halli
Kryepeshkopi Janullatos, fotot e rralla të gjimnazit, si zborist e mandej në Kukës »
Article Logic
Execution time: 0.011837959289551
array(1) { ["section"]=> string(84) "vellezerit-prendi-arrestohen-ne-itali-per-vjedhje-u-kapen-me-materiale-ndertimi-8537" }