Vendet vakante në KLGJ dhe KLP, publikohet lista me kandidatët

Publikuar tek: aktualitet, më 16:47 16-01-2017 Vendet vakante në KLGJ dhe KLP, publikohet lista me kandidatët

Kontrolli i Lartë Gjyqësor ka publikuar 14 emrat e kandidatëve për 6 vende vakante, ndërsa KLP ka 16 kandidatë nga Prokuroria.

Bëhet e ditur se dy kandidatët për në KLGJ nga Gjykata e Lartë janë:

Medi Bici dhe Artan Zeneli.

Nga Apeli janë kandidatë për në KLGJ:

 Ilir Toska,

Besim Trezhnjeva,

Nertina Kosova.

Nga Gjykata e Shkallës së Parë janë 9 kandidatura për 3 vendet vakante:

Dritan Hallunaj;

Manjola Xhaxho;

Artan Laze;

Alma Brati;

 Astrit Faqolli;

Brunilda Kasmi;

Bledar Abdullai;

 Brunilda Kadi;

Marcela Shehu.

Lista e prokurorëve kandidatë për KLP

Nga Prokuroria e Përgjithshme:

Ramadan Troci

Kostaq Beluri,

Anila Leka,

Nga Prokuroria e Apelit:

Luan Kaloci

Arben Dollapaj

Bujar Hoti

Nga Prokuroria e Shkallës së Parë:

Dritan Rreshka,

Gentian Osmani

Adriatik Cama

 Shpetim Kurti

Arben Nela

 Antoneta Sevdari

Besnik Muci

 Dritan Prenci

 Arta Marku,

 Besnik Cani

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Furgoni del nga rruga, plagoset shoferi në Peshkopi (FOTOT)
URGJENTE: KËRKOHET 10 vjeçari në foto, është parë për herë të fundit te “4 Dëshmorët” (Si mund të kontaktoni) »
Article Logic
Execution time: 0.010587215423584
array(1) { ["section"]=> string(67) "vendet-vakante-ne-klgj-dhe-klp-publikohet-lista-me-kandidatet-65688" }