Vendi i parë në botë që feston Vitin e Ri 2020, spektakël festimesh e fishekzjarresh në Zelandën e Re (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:02 31-12-2019 Vendi i parë në botë që feston Vitin e Ri 2020, spektakël festimesh e fishekzjarresh në Zelandën e Re (VIDEO)

Në Zelandën e re ka trokitur Viti i Ri 2020. 

Zelanda e Re është vendi i parë në botë që ka festuar ndërrimin e viteve. 

Pas Zelandës së Re, viti i ri 20120 në orën 14:00 pritet që të festohet në Sydney të Australisë; në orën 16:00 Tokyo të Japonisë; në orën 17:00 në Hong Kong, Kinë; në orën 19:30 në New Delhi, Indi; në orën 20:00 në Karachi të Pakistanit; në orën 11:00 në Moskë të Rusisë; në orën 11 në Cape Town të Afrikës së Jugut dhe më pas në orën 00:00 do të mbërrijë edhe në vendin tonë.

Një spektakël i vërtetë festimesh e fishekzjarresh në Zelandën e Re që mund ta ndiqni live në këtë video.  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011729955673218
array(1) { ["section"]=> string(113) "vendi-i-pare-ne-bote-qe-feston-vitin-e-ri-2020-spektakel-festimesh-e-fishekzjarresh-ne-zelanden-e-re-video-190812" }