Vendim ekstrem, shteti i madh bllokon cigaret elektronike

Publikuar tek: bota, më 14:28 18-09-2019 Vendim ekstrem, shteti i madh bllokon cigaret elektronike Foto ilustruese

India do të bllokojë përdorimin e cigareve elektronike.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se nëpërmjet një vendimi qeveritar do të ndalohet shpërndarja dhe konsumi i cigareve elektronike.

Vendimi ekstrem vjen një ditë pas Kina bllokoi përdorimin e cigareve elektronike të markës ‘’Juul’’.

Organizata Botërore e Shëndetësisë e renditi Indinë si vendi i dytë në botë me konsumin më të madh të duhanit për popullsi pas Kinës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086779594421387
array(1) { ["section"]=> string(63) "vendim-ekstrem-shteti-i-madh-bllokon-cigaret-elektronike-178894" }