“Vendimet i merr vetëm Rama”, Arta Dade nuk e fsheh zhgënjimin: Partia Socialiste nuk bëhet më! Nuk ka shpresë

Publikuar tek: politike, më 23:09 26-05-2020 “Vendimet i merr vetëm Rama”, Arta Dade nuk e fsheh zhgënjimin: Partia Socialiste nuk bëhet më! Nuk ka shpresë Socialistja Arta Dade

Socialistja Arta Dade nuk e ka fshehur zhgënjimin për gjendjen ku është “katandisur” sipas saj PS, e drejtuar nga kryeministri Rama.

Në një intervistë për emisionin “A Show” të Adi Krastës, Dade ka thënë se nuk ka shpresë që Partia Socialiste të bëhet më pasi vendimet aty i merr vetëm Rama.

“Ajo parti nuk funksion. Vendimet i merr vetëm numëri 1. Nuk ka shpresë që ajo parti të bëhet. Është dramë e madhe sepse është një parti që i ka dhënë vendit qeveri normale, me njerëz që bashkoheshin për t’i shërbyer vendit. Ka shtruar një rrugë qeverirëse të një shteti më social dhe për të ndihmuar ata që nuk kanë, jo siç janë harruar tani”, është shprehur socialistja Arta Dade.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095551013946533
array(1) { ["section"]=> string(112) "vendimet-i-merr-vetem-rama-arta-dade-nuk-e-fsheh-zhgenjimin-partia-socialiste-nuk-behet-me-nuk-ka-shprese-207938" }