Vendimi i CAS, Duka: Nuk ka përsëritje të ndeshjes, e pabesueshme nëse nuk fitojmë

Publikuar tek: sport, më 22:18 19-04-2015 Vendimi i CAS, Duka: Nuk ka përsëritje të ndeshjes, e pabesueshme nëse nuk fitojmë

Kreu i Federatës së Futbollit Shqiptar Armand Duka, ka thënë se ndryshe nga UEFA, Gjykata e Lozanjës ka marrë në shqyrtim edhe videot. Duka shprehet pothuajse i sigurt për fitoren e palës shqiptare, edhe pse dëshiron të mos shprehet, port ë presë vendimin që do të vijë para datës 13 maj.

“Më duket e pabesueshme të mos fitojmë ne aty. Ne duhet të fitojmë, futbolli duhet të fitojë, huliganët duhet të humbasin”, ka thënë Duka për emisionin “Ora Skaner”.

Kreu i FSHF shprehet se ekziston neni që përfshin përjashtimin për shkak të racizmit dhe në këtë rast Serbia nuk bën përjashtim. Duka tha se CAS ka marrë vendime shumë të rëndësishme për sporte të ndryshme dhe nuk është ndikuar në asnjë rast në vendimmarrje.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029823064804077
array(1) { ["section"]=> string(84) "vendimi-i-cas-duka-nuk-ka-perseritje-te-ndeshjes-e-pabesueshme-nese-nuk-fitojme-9204" }