Vendimi i çuditshëm i Spanjës, shkurton numrin e personelit shëndetësor, mjekët dhe infermierët dalin në protestë

Publikuar tek: bota, më 19:22 29-11-2020 Vendimi i çuditshëm i Spanjës, shkurton numrin e personelit shëndetësor, mjekët dhe infermierët dalin në protestë Mjeket dhe infermieret spanjolle ne proteste

Edhe pse është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, Spanja ka vendosur që të shkurtojë vendet e punës për mjekët dhe infermierët.

Kjo ka bërë që punonjësit e shëndetësisë të dalin këtë të dielë në protesta, ku mbi 4 mijë protestues kanë kërkuar pezullimin e vendimit të qeverisë.

“Në Madrid ne jemi shumë të vetëdijshëm për COVID-19”, u shpreh një nga protestuesit.

Ndërkohë kryeministri spanjoll i ka bërë thirrje qytetarëveqë të ndalnin tubimet, për shkak se mund të rritej numri i infektimeve me COVID-19.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhuna ndaj producentit në Francë përplas qytetarët me policët, 81 të arrestuar dhe dhjetëra të plagosur (VIDEO)
Në të mirë të komunitetit, Britanikët vendosin për festime ndryshe për 70-vjetorin në fron të Mbretëreshës Elizabeth »
Article Logic
Execution time: 0.011615037918091
array(1) { ["section"]=> string(118) "vendimi-i-cuditshem-i-spanjes-shkurton-numrin-e-personelit-shendetesor-mjeket-dhe-infermieret-dalin-ne-proteste-229565" }