Vendimi i rëndësishëm i Aulona Mustës: Kam gati një muaj që e kam lënë...

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:25 06-11-2016 Vendimi i rëndësishëm i Aulona Mustës: Kam gati një muaj që e kam lënë...

Moderatorja Aulona Musta ka rrëfyer se çfarë e ka shtyrë që të marrë një vendim të rëndësishëm, për të cilin thotë se është një nga vendimet më të mira që ka marrë në jetë.

Një raport i fundit që qarkullon në media tregon se si sheqeri, jo vetëm që është i dëmshëm për shëndetin, por kompanitë e mëdha kanë manipuluar studimet për të fshehur këto efekte negative.

Moderatorja thotë se ka një muaj që e ka lënë sheqerin pasi ka lexuar një libër që i ndryshoi mënyrën e të ushqyerit.

“Po bej gati nje muaj qe kam lene sheqerin dhe sot them me bindje qe eshte nje nder vendimet me te mira qe kam marre ne jete. Nuk me besohet qe kete gje e them pikerisht une, qe edhe pa buke e pa uje jetoja por pa "sheqer" jo. Ishte nje liber qe lexova se fundmi, i cili ndryshoi komplet menyren time te te ushqyerit dhe uroj qe kur te vije momenti ta keni edhe ju ne dore, te rezultoje po aq i vlefshem edhe per ju”, shkruan ajo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026812791824341
array(1) { ["section"]=> string(75) "vendimi-i-rendesishem-i-aulona-mustes-kam-gati-nje-muaj-qe-e-kam-lene-58602" }