Vendimi për negociatat, Berisha ironizon Ramën: Sharlatanët festojnë se ju anulua data

Publikuar tek: aktualitet, më 22:51 18-06-2019 Vendimi për negociatat, Berisha ironizon Ramën: Sharlatanët festojnë se ju anulua data

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin ‘Tempora’ ka reaguar për deklaratën e  kryeministrit Rama, pas vendimit për shtyrjen e negociatave në tetor.

Rama e qujti këtë një lajm shumë pozitiv, ndërkohë Berisha u shpreh se ai me çdo lajm negativ mashtron shqiptarët. S

ipas Berishës, çelja e negociatave kishte një datë për Shqipërinë dhe këta qeshin se u anulua.

Berisha i quajti qeveritarët sharlatanë dhe mafioz.

‘Rama ka me borxh që cdo lajm negativ të mashtrojë shqiptarët. Shqipëria kishte një datë. A kishte një datë Shqipëria? Jo vjet, por sivjet kishte datën. Shqipërisë sot iu anulua data. Vjet Maqedonia nuk kishte datë. Shqipëria kishte datë. Këta festojnë se ju anulua data. Këta janë sharlatanë, janë mafioz’, tha Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03043794631958
array(1) { ["section"]=> string(91) "vendimi-per-negociatat-berisha-ironizon-ramen-sharlatanet-festojne-se-ju-anulua-data-168780" }