Vendimi për Saimir Tahirin, vjen reagimi i parë nga radhët e PS

Publikuar tek: politike, më 16:18 20-09-2019 Vendimi për Saimir Tahirin, vjen reagimi i parë nga radhët e PS

Vjen reagimi i parë nga radhët e Partisë Socialiste për dënimin e ish-ministrit Saimir Tahiri me 3.4 vite shërbim prove.

Zëdhënësja e kryesisë së PS-së Elisa Spiropali, njëkohësisht ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, nuk ka preferuar të komentojë gjatë vendimin e gjykatës, ndërsa tha se kjo nuk është çështje e PS-së.

“Është çështje e drejtësisë jo e Partisë Socialiste, as e qeverisë dhe as e partive të tjera politike në tërësi, të cilat kanë kohë që kanë braktisur detyrën per t’u marrë me çështje që nuk u takojnë asfare”, tha Spiropali për Top Channel.

Ndërkohë Tahiri ka paralajmëruar një deklaratë për shtyp nesër në orën 11:30.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010039806365967
array(1) { ["section"]=> string(69) "vendimi-per-saimir-tahirin-vjen-reagimi-i-pare-nga-radhet-e-ps-179166" }