Vendoset përfundimisht, ja ku do të zhvillohet "Botërori 2026"

Publikuar tek: sport, më 12:22 13-06-2018 Vendoset përfundimisht, ja ku do të zhvillohet Foto ilustruese

Sot në Moskë është mbajtur Kongresi i 68-të i FIFA-s, ku ndër të tjera është përcaktuar se ku do të zhvillohet Botërori 2026.

 

Një ditë para startit të Botërorit "Rusi 2018", është vendosur që ai i 2026-tës të zhvillohet larg kontinentit të Europës.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanadaja dhe Meksika janë votuar për të pritur këtë kompeticion të rëndësishëm të futbollit botëror.

Kujtojmë që të pranishëm në këto punime të këtij kongresi kanë qenë edhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, zv.presidenti Lutfi Nuri si dhe sekretari i përgjithshëm, Ilir Shulku.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075509548187256
array(1) { ["section"]=> string(66) "vendoset-perfundimisht-ja-ku-do-te-zhvillohet-boterori-2026-124228" }