Vendosi proshutë derri te dera e xhamisë, e pëson keq 37-vjeçari në SHBA

Publikuar tek: bota, më 18:12 09-12-2017 Vendosi proshutë derri te dera e xhamisë, e pëson keq 37-vjeçari në SHBA

Një 37-vjeçar nga Florida, pasi u fut me dhunë në një xhami la aty një proshutë derri.

Bëhet fjalë për Michael Wolfe, i cili u dënua me 15 vjet burg, pasi u shpall fajtor për keqtrajtim kriminal në një vend adhurimi.

Ngjarja ndodhi në janar të vitit 2016 ai u shfaq duke thyer xhamat, dritaret dhe dritat në xhami. Mishi i derrit është i ndaluar për myslimanët prandaj dhe veprimi i tij është cilësuar si nxitje ndaj urrejtjes. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Izraeli lëshon raketën në Gaza, 2 të vdekur dhjetëra të plagosur
Shpërthim i fuqishëm zjarri në qendër të Parisit, mbyllet muzeu i famshëm »
Article Logic
Execution time: 0.010469913482666
array(1) { ["section"]=> string(78) "vendosi-proshute-derri-te-dera-e-xhamise-e-peson-keq-37-vjecari-ne-shba-102518" }