"Vendosja e censurës", Neni 13 i Reformës në Drejtësi do riformulohet, shkakton keqkuptime

Publikuar tek: politike, më 13:46 18-08-2016

Neni 13 i ligjit për SPAK dhe Byronë e Hetimit do të riformulohet pas kundërshtimeve të shumta nga gazetarët.

Neni13, i cili përcakton se çdo lloj ndikimi, qoftë dhe mediatik mbi prokurorët dënohet deri në 3 vite burg, do të riformulohet pasi shkakton keqkuptime. Sipas përcaktimit, media nuk mundet që të shkruajë dot mbi punë e SPAK dhe Byrosë së Hetimit.

Shoqatat e gazetarëve kanë reaguar njëzëri duke kundërshtuar nenin që sipas tyre tenton të vendosë censurën mbi mediat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.088808059692383
array(1) { ["section"]=> string(92) "vendosja-e-censures-neni-13-i-reformes-ne-drejtesi-do-riformulohet-shkakton-keqkuptime-50117" }