Vendosja e TVSH, tregtarët korçarë në potestë: Do falimentojmë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:16 05-04-2018 Vendosja e TVSH, tregtarët korçarë në potestë: Do falimentojmë Bojkotimi nga një tregtar në Korçë

Pak kohë më parë qeveria shqiptare miratoi vendosjen e TVSH për bizneset e vogla, gjë që nuk u prit mirë nga tregtarët, të cilët ditën e sotme kanë vendosur të pezullojnë aktivitetin e tyre.

Tregtarët e qytetit të Korçës për rreth dy orë ditën e sotme janë bashkuar për të kërkuar përgjysmimin e taksës dhe uljen e masës së TVSH me 6% për produktet e përditshme.

Është shumë e vështirë, do falimentojmë. Njerëzit nuk kanë, mundohemi t’i ulim në maksimum çmimet”, është shprehur njëri prej protestuesve.

Sakaq ata kanë paralajmëruar qeverinë se nëse nuk u zgjidh problemin ata do të detyrohen të përshkallëzojnë tubimin e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama u kërkon ndjesë, reagojnë kuksianët: TURP! Basha të marrë shembull (E PLOTË)
Prek nëna që humbi burrin dhe tre fëmijët në aksident: Do ja dal… »
Article Logic
Execution time: 0.010993957519531
array(1) { ["section"]=> string(67) "vendosja-e-tvsh-tregtaret-korcare-ne-poteste-do-falimentojme-115816" }