Venecia ndryshon papritur opinionin përfundimtar, bien disa nga shqetësimet e opozitës

Publikuar tek: politike, më 22:12 15-03-2016 Venecia ndryshon papritur opinionin përfundimtar, bien disa nga shqetësimet e opozitës

Komisioni i Venecias ka ndryshuar në mënyrë të papritur raportin përfundimtar për reformën në drejtësi. 8 paragrafe janë prekur në draft opinion ( paragrafet 8, 15, 17, 18, 19, 61, 66 dhe 69 te Draft Opinionit) ndërkohë konstatohet se është shtuar edhe një paragraf 56 në opinionin final të Venecias.

Opinioni Final nuk jep zgjidhje përfundimtare për përbërjen e disa institucioneve të reja në sistemin e drejtësisë duke e lënë këtë vendim  në dorë të vendimmarrjes politike, ndërkohë që vihet re se disa prej shqetësimeve  të opozitës kanë renë, si Gjykata e Lartë Administrative apo edhe Këshilli i Emërimeve.

Opinioni final u publikua pak ditë nga vizita e kryetarit të komisionit për reformën në drejtësi Fatmir Xhafa në Komisionin e Venecias. /BW/

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093059539794922
array(1) { ["section"]=> string(91) "venecia-ndryshon-papritur-opinionin-perfundimtar-bien-disa-nga-shqetesimet-e-opozites-35185" }