Veprimi i mistershëm, gjelat e detit në rreth perfekt i vijnë rrotull maces së ngordhur (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:25 03-03-2017 Veprimi i mistershëm, gjelat e detit në rreth perfekt i vijnë rrotull maces së ngordhur (Video)

“Kam tre qen, mace dhe peshq në shtëpinë time. Por kurrë nuk kam parë një gjë të tillë”, thotë Jonathan Davis of Randolph personi që kapi në video një ngjarje sa të rrallë aq edhe të mistershme.

Djali nga Massachusetts thotë se një mace e ngordhur qëndronte në mes të rrugës teksa disa gjela deti të egër kishin formuar një rreth perfekt dhe rotulloheshin rreth maces.

Ai e kapi skenën në video dhe e postoi në Twitter, ku u shpërnda mijëra herë për shkak të natyrës së veçantë, shkruan Newsbomb.al.

Biologu Tom Hughes tha për National Geographic se sjellja e gjelave të detit është më pak pagane dhe më tepër paranojake.

Sipas tij, veprimi i gjelave të detit është kombinim i kuriozitetit me frikën.

Ndiqni pamjet:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « EMRAT/ Prodhonin drogë të klasit B, pesë shqiptarët përpara drejtësisë britanike por seanca shtyhet për një arsye qesharake
67 vjet i martuar, 95-vjeçari del hapur si GAY »
Article Logic
Execution time: 0.011409044265747
array(1) { ["section"]=> string(98) "veprimi-i-mistershem-gjelat-e-detit-ne-rreth-perfekt-i-vijne-rrotull-maces-se-ngordhur-video-70686" }