Veprimi që ka nxehur turqit, gjatës kohës që shënonte Modric, Tufan rregullonte flokët

Publikuar tek: sport, më 18:46 12-06-2016

Në rrjetet sociale është duke u shpërndarë masivisht një video që tregon futbollistin turk Ozan Tufan duke rregulluar flokët, në momentin kur Luka Modric shënoi një gol fantastik për Kroacinë.

Ky veprim i Tufan ka shkaktuar veprim te tifozët turq, të cilët shprehen se mungesa e vëmendjes së lojtarit, ndihmoi në krijimin e hapësirave për kroatin, që realizoi me sukses nga jashtë zone.

Ndeshja mes Turqisë dhe Kroacisë u vendos nga ky gol i vetëm, i shënuar në minutën e 41. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026772975921631
array(1) { ["section"]=> string(90) "veprimi-qe-ka-nxehur-turqit-gjates-kohes-qe-shenonte-modric-tufan-rregullonte-floket-43286" }