Vera vjen fuqishëm, ja kur do shpërthejë i nxehti afrikan

Publikuar tek: aktualitet, më 15:20 29-05-2017 Vera vjen fuqishëm, ja kur do shpërthejë i nxehti afrikan

Muaji maj në përgjithësi ka qenë i freskët krahasuar me vitin e kaluar dhe temperaturat e nxehta nuk janë ndjerë.

Sinoptikanët parashikojnë se i nxehti vjen menjëherë me qershorin.

Nga 1 qershori janë parashikuar valë të të nxehtit afrikan, ku temperaturat do të shkojnë maksimalisht deri dhe 33 gardë celcius.

Stina e verës është parashikuar shumë e nxehtë dhe moti do të ketë luhatje të çudishme sepse temperaturat do të jenë shumë të larta.

I nxehti afrikan do të jetë i pranishëm në disa episode gjatë verës ku temperaturat do të jenë sa të larta edhe të shoqëruara me shi të rrufeshëm.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070879459381104
array(1) { ["section"]=> string(62) "vera-vjen-fuqishem-ja-kur-do-shpertheje-i-nxehti-afrikan-80381" }