Verë 'e mallkuar' për Realin, pas Ronaldo-s tjetër largim drejt Juventusit

Publikuar tek: sport, më 14:40 17-07-2018 Verë 'e mallkuar' për Realin, pas Ronaldo-s tjetër largim drejt Juventusit

Real Madridi po merr nga dita në ditë lajme shokuese.

Pas transferimit të pabesueshëm të Ronaldos te Real Madridi, një tjetër person idhull i madrilenëve po synon të bashkohet me Juventusin.

Zinedine Zidane nuk do të marrë asnjë post tekniku, por drejtues te bardhezinjtë dhe këtë "dhuratë" ia ka bërë familja Agnelli që ka në pronësi kampionët në fuqi të Italisë.

Njësoj si Ronaldo, Zidane u largua në momentin më kulminant të historisë së Realit, por kthimi i tij në Torino pas 17 vitesh shkakton më tepër zhgënjim te tifozët e "Los Blancos", të cilët për një muaj janë detyruar të kthehen në pikën zero për të nisur epokën e re me Julen Lopeteguin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023231983184814
array(1) { ["section"]=> string(78) "vere-e-mallkuar-per-realin-pas-ronaldo-s-tjeter-largim-drejt-juventusit-128200" }