Vetëm 10 minuta shi, rrugët kryesore të Lushnjes dhe Lezhës bëhen gjol

Publikuar tek: aktualitet, më 07:10 23-09-2020 Vetëm 10 minuta shi, rrugët kryesore të Lushnjes dhe Lezhës bëhen gjol Ne Lushnje

Rrugët kryesore në qytetin e Lushnjes dhe atë të Lezhës janë përmbytur mëngjesin e sotëm.

Mësohet se si pasojë e reshjeve të shiut që kanë rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm, rrugët kryesore brenda dy qyteteve janë përmbytur. Lartësia e ujit shkon në disa centimetra, ndërsa rrugët janë kthyer në gjol.

Ekipet e bashkive kanë dalë në terren menjëherë për të zgjidhur situatën. Mesa duket shiu i parë i vjeshtës i ka gjetur të papërgatitur autoritetet lokale.

Pamje nga Lushnja:

Screenshot_11.jpg
Screenshot_12.jpg
Screenshot_16.jpg
Screenshot_17.jpg
Screenshot_18.jpg
Screenshot_19.jpg

Pamje nga Lezha:
Screenshot_20.jpg
Screenshot_21.jpg
Screenshot_22.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009958028793335
array(1) { ["section"]=> string(76) "vetem-10-minuta-shi-rruget-kryesore-te-lushnjes-dhe-lezhes-behen-gjol-221320" }