Vetëm 24 orë nga përgjimet e reja, gazetari gjerman reagon sërish

Publikuar tek: aktualitet, më 17:50 19-06-2019 Vetëm 24 orë nga përgjimet e reja, gazetari gjerman reagon sërish

Gazetari i gazetës gjermane Bild, Peter Tiede ka reaguar lidhur me ngjarjet e ditës së sotme në Shqipëri.

 Përmes një postimi në ‘Facebook’, Tiede shprehet se, Shqipëria është kthyer në një regjim të ngjashëm me atë të Erdogan në Turqi dhe atë të Putin në Rusi.

'Shqipëria tani nën sundimin e ligjeve të Putinin dhe Erdoganit: arrestimi i udhëheqësve të opozitës u urdhërua nga socialistët. Ajo vjen pas trazirave dhe sulmeve në të gjithë mediat. Të plagosur në të dy anët. Jo mirë', shkruan Tiede. 

Kujtojme që nesër , ai ka paralajmëruar se do të publikohen disa pergjime te reja.

Screenshot_10.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12802195549011
array(1) { ["section"]=> string(71) "vetem-24-ore-nga-pergjimet-e-reja-gazetari-gjerman-reagon-serish-168889" }