Vetëm 3 milje larg, familja Trump me helikopter drejt darkës me Mbretëreshën Elisabetë

Publikuar tek: bota, më 20:37 03-06-2019 Vetëm 3 milje larg, familja Trump me helikopter drejt darkës me Mbretëreshën Elisabetë

Presidenti Donald Trump dhe Zonja e Parë e SHBA kanë mbërritur në Britaninë e Madhe, në Londër, ku sot në mbrëmje do të jenë në banketin e shtruar nga Mbretëresha Elisabetë.

Sipas asaj që raporton CNN do të jenë të ftuar 170 vetë në mbrëmje. Përvec emrave të familjes mbretërore, edhe fëmijët e presidentit amerikan Ivanka Trump, Donald Trump Jr, Eric Trump dhe Tiffany Trump. Darka do të shtrohet në sallën e madhe të pallatit mbretëror me Mbretëreshën dhe Trump të ulur afër njëri tjetrit dhe në krah Melania, e në krahun tjetër Prince Charles dhe gruaja e tij Camilla. Ndërkohë nuk thuhen shumë detaje për darkën, por në tryezë do të jenë të vendosura 6 gota për pije të ndryshme.

Presidenti Trump sic raporton CNN, ka marrë helikopter për të udhëtuar nga pallati mbretëror në vendin ku ai qëndron, në një distancë vetëm 3 milje. Arsyeja: Për të shmangur rrugët e Londrës

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012115001678467
array(1) { ["section"]=> string(92) "vetem-3-milje-larg-familja-trump-me-helikopter-drejt-darkes-me-mbretereshen-elisabete-166843" }