Vetëm dy javë kampionat shqiptar, dënohet gjyqtari i dytë. Drejtoi sfidën Laçi-Tirana

Publikuar tek: sport, më 07:13 17-09-2016 Vetëm dy javë kampionat shqiptar, dënohet gjyqtari i dytë. Drejtoi sfidën Laçi-Tirana

Remzi Sadiku është dënuar me afat të papërcaktuar nga FSHF-ja. Gjyqtari i sfidës Laçi-Tirana që përfundoi 0-0 është penalizuar për 11-metërshin që nuk akordoi për bardheblutë në takimin e luajtur të dielën.

Ndërkohë që në shqyrtim është marrë dhe takimi Partizani-Luftëtari, që si gjyqtar kryesor kishte Andi Koçin. 11-metërshi i fituar nga të kuqtë në minutën e 92-të, i diskutuar së tepërmi, u cilësua si një vendim i drejtë i gjyqtarit durrsak në mbledhjen e djeshme në FSHF.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024184942245483
array(1) { ["section"]=> string(89) "vetem-dy-jave-kampionat-shqiptar-denohet-gjyqtari-i-dyte-drejtoi-sfiden-laci-tirana-53193" }