Vetëm me Metën dhe Bashën, Ambasadori Soreca tregon pse nuk ka foto me Ramën në zyrë

Publikuar tek: politike, më 23:47 13-02-2020 Vetëm me Metën dhe Bashën, Ambasadori  Soreca tregon pse nuk ka foto me Ramën në zyrë Ambasadori i BE Luigi Soreca

Gjatë një xhirimi të bërë në zyrën e Ambasadorit të Be-së Luigi Soreca, është vënë re se ai ka foto vetëm me Presidentin Meta dhe kreun e PD Lulzim Basha.

I pyetur përse mungon një foto me Ramën, ambasadori ka treguar edhe arsyet.

“Në ato dy foto janë momentet më të rëndësishmet ë jetës sime. Fotoja me Metën është bërë kur unë kam paraqitur kredencialet për ambasador, kurse ajo me Bashën është bërë gjatë marrjes së një vlerësimi, kur ai mbante detyrën e ministrit dhe sapo ishte dhënë vendimi për liberalizimin e vizave për shqiptarët”, është shprehur Soreca

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070669651031494
array(1) { ["section"]=> string(90) "vetem-me-meten-dhe-bashen-ambasadori-soreca-tregon-pse-nuk-ka-foto-me-ramen-ne-zyre-195138" }