Vetëm pak orë pas cunamit: Indonezia sapo u godit nga një tërmet i fuqishëm

Publikuar tek: bota, më 16:30 23-12-2018 Vetëm pak orë pas cunamit: Indonezia sapo u godit nga një tërmet i fuqishëm

S’kanë kaluar 24 orë nga cunami vdekjeprurrës dhe ishulli i Indonezisë është goditur nga një tërmet i fuqishëm.

Cunami i mori jetën të paktën 168 personave dhe 745 të tjerë mbetën të plagosur.

Por vetëm pak minuta më parë një tërmet i magnitudës 5 ka rënë në një thellësi prej 105.8km.

Sizmiologët parashikojnë lëkundje të tjera ndërsa kërcënim mbetet shpërthimi i vullkanit Anak Krakatau.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I mbani mend shkrojat I AMSTERDAM? Ruajini mirë fotot që keni bërë, qyteti e hoqi simbolin për shkak të turistëve të shumtë
Mediat britanike: Shqiptarët po na mbysin me kokainë të pastër »
Article Logic
Execution time: 0.010555982589722
array(1) { ["section"]=> string(81) "vetem-pak-ore-pas-cunamit-indonezia-sapo-u-godit-nga-nje-termet-i-fuqishem-146240" }