Vetëvendosje vjen me risi, bëhet subjekti i parë politik që krijon televizion

Publikuar tek: rajon, më 20:13 06-08-2020 Vetëvendosje vjen me risi, bëhet subjekti i parë politik që krijon televizion Ilustruese

Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik që krijon një televizion të vetin.

Lajmin e ka bërë të diur deputetja e kësaj partie Albulena Haxhiu, e cila ka thënë se qëllimi i kësaj iniciative ka qenë që të paraqesin qëndrimet e partisë për çështje të caktuara.

"E respektojmë punën që bëjnë mediat dhe gazetarët në Kosovë, por e kemi parë të rëndësishme që ta bëjmë edhe një televizion, ku shpalosim qëndrimet tona, nëse jemi të ftuar në ndonjë medium, ndonjëherë nuk mund t’i përçojmë të gjitha mesazhet e Lëvizjes Vetëvendosje.

“Qasja kritike ndaj kësaj iniciative, është e mirëseardhur, megjithatë  ne e shohim të rëndësishme që kemi bërë diçka të tillë”, është shprehur Haxhiu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010138034820557
array(1) { ["section"]=> string(83) "vetevendosje-vjen-me-risi-behet-subjekti-i-pare-politik-qe-krijon-televizion-216327" }