Vetëvrasja e të dënuarit, Naço shkarkon drejtorin dhe shefin e sigurisë së burgut të Peqinit

Publikuar tek: aktualitet, më 17:27 29-04-2015 Vetëvrasja e të dënuarit, Naço shkarkon drejtorin dhe shefin e sigurisë së burgut të Peqinit

Ministria e Drejtësisë ka shkarkuar nga detyra drejtorin e burgut të Peqinit Fatos Veliaj, si dhe shefin e sigurisë Filip Ulndreaj. Vendimi për shkakrim ka ardhur pas vetëvrasjes së të dënuarit Mario Ramaj.

Ramaj u ekstradua nga Greqia në vitin 2014 dhe ishte dënuar me 24 vite burg. 30 vjeçari ndërroi jetë në spitalin e burgut pas tentativës për vetëvrasje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Projekti i Ambasadës së SHBA: Vaji i ullirit shqiptar të pajiset me çertifikatë botërore
Çako-Cannon: Britania e gatshme të asistojë në ngritjen e Byrosë së Hetimit »
Article Logic
Execution time: 0.013514995574951
array(1) { ["section"]=> string(96) "vetevrasja-e-te-denuarit-naco-shkarkon-drejtorin-dhe-shefin-e-sigurise-se-burgut-te-peqinit-9995" }